Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

Gdzie trzymać ubrania?

Gdzie trzymać ubrania?

Fot. http://iprojektowaniewnetrz.pl

Szafa wolnostojąca, wnękowa, a może garderoba? Niegdyś rozwiązanie było proste: nie było takiego dostatku ani w sklepach, ani w mieszkaniach, więc wszędzie królowały szafy i komody. Dziś, kiedy coraz łatwiej obrastamy w rzeczy, coraz częściej szukamy rozwiązania, które pozwoli nam łatwo utrzymać porządek w mieszkaniu.

Szafa tradycyjnaZdecydowanie najtańszy wybór, bo prostą szafę z płyt wiórowych, z podwójnymi drzwiami w promocji można kupić już za 200 zł. To rozwiązanie najczęściej wybierane w wynajmowanych mieszkaniach i przez młodych ludzi, ponieważ w razie czego szafę można przestawić lub zabrać ze sobą do nowego mieszkania. Niestety, szafa zabiera sporo miejsca. Np. miejsce nad nią najczęściej zupełnie się marnuje. Przed nią trzeba też zostawić sporo przestrzeni, żeby drzwi mogły się swobodnie otwierać. Przy czym miejsca w niej jest stosunkowo mało.

Szafa wnękowaTo już większa inwestycja, ponieważ szafy wnękowe robione są na zamówienie. W zależności od modelu i rozmiary kosztuje kilka tysięcy złotych razem z montażem. Raz wybranego miejsca na szafę nie można zmienić, ale za to taka szafa pozwala zagospodarować przestrzeń od podłogi do samego sufitu. Szafa wnękowa nie wymaga dużo miejsca, można ją zaplanować w nietypowych schowkach, czy np. pod schodami. Zresztą deweloperzy często od razu planują je w nowych mieszkaniach. Zajmuje mało miejsca, może być płytka, bo nawet przy głębokości 65 cm będzie funkcjonalna.

zdjecie
Fot. http://iprojektowaniewnetrz.pl


Coraz częściej wykorzystuje się też szafy wnękowe jako element uatrakcyjniający wnętrze. Można do nich zamówić coraz piękniejsze i ciekawsze drzwi przesuwne: z różnych materiałów, płyt laminowanych, wiórowych, drewnopodobnych, a nawet mat naturalnych jak rattan czy bambus. Można wykorzystać elementy szklane lub zamontować na nich lustra. Taka szafa naprawdę może być ozdobą wnętrza. Choć w razie potrzeby można też szafę wnękową dyskretnie ukryć.

GarderobaJest jak duża szafa wnękową z tą różnicą, że do garderoby można swobodnie wejść. Z reguły ma powierzchnię 6-10 mkw. W zależności od układu pomieszczenia i szafek pomieści rzeczy dwóch osób plus może pełnić rolę pomieszczenia gospodarczego, w którym można np. prasować. Zwłaszcza w czasie remontu czy budowy domu koszt garderoby jest naprawdę niewielki: wystarczą proste drzwi, ścianka gipsowo-kartonowa i półki plus drążki, oraz oświetlenie . Warto wybrać drzwi przesuwane lub harmonijkowe, które nie zabiorą przestrzeni z pokoju przy otwieraniu.
Data publikacji: 23.07.2012

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych je...

Zobacz również