Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

Generalne porządki w szafach

Generalne porządki w szafach

Fot. http://www.arka-meble.pl

Jeśli wybranego fragmentu garderoby szukasz dłużej niż dwie minuty, Twoje ubrania zaczynają dziwnie pachnieć lub drzwi do szafy przestają się domykać, to znak, że czas zrobić porządki. Warto się do tego zmotywować, żeby zyskać nieco przestrzeni i ułatwić sobie życie.

Zarezerwuj czasNie da się zrobić gruntownych porządków w pół godziny. Lepiej zarezerwuj sobie na to co najmniej kilka godzin. Dlatego najlepiej wybierz na to wolny dzień. I pozbądź się z domu rodziny – mąż z dziećmi może wybrać się na plac zabaw czy do kina. Samodzielnie poradzisz sobie z porządkami o wiele szybciej.

Przygotuj akcesoriaPotrzebne będą pudła w różnych rozmiarach, pokrowce, worki zwykłe i próżniowe. Dodatkowym wariantem może być przygotowanie woreczków lub saszetek zapachowych, względnie kilku kostek mydła, które także pomogą wypełnić szafę miłym dla nosa zapachem.

Wielka czystkaCzasami żeby zrobić porządek, trzeba najpierw przetrwać wielki bałagan. Dlatego specjalistki od porządków polecają wyrzucić najpierw z szafy całą jej zawartość. Opróżnione półki można będzie wtedy przetrzeć wilgotną szmatką z detergentem.

Trudna segregacjaUkładając rzeczy na osobną stertę odkładaj to, czego już nie nosisz. Jeśli coś leżało nieużywane przez ostatnie dwa lata, to znaczy że nie jest już potrzebne. Porządkując ubrania odłóż te, które są zniszczone, za duże, za małe i niemodne. Jeśli są rzeczy, co do których masz wątpliwości poproś o krytyczną opinię przyjaciółkę lub partnera. To dobry moment, żeby zrobić listę rzeczy, których brakuje i które trzeba kupić.

zdjecie
Fot. http://www.freedigitalphotos.net


Sezonowe podmiankiWarto latem cienkie ubrania odkładać na wyższe półki lub na tył półek, aby nie zajmowały miejsca. Pokładane, uprasowane, schowane w workach, bezpiecznie spędzą zimę. I odwrotnie, latem szaliki i inne rzeczy na mrozy powinny zostać schowane. Puchate rzeczy jak np. kurtki czy zapasowe kołdry warto przechowywać w workach próżniowych, ponieważ dzięki temu zajmują mniej miejsca.

Nowe porządkiZaplanuj układ w szafie. Np. jeśli najczęściej korzystasz z eleganckich ubrań do pracy, przeznacz na nie najwięcej miejsca i ułóż je na półkach, które są na najwygodniejszej wysokości. Pozostałe ubrania także podziel według kategorii (np. weekend, sport). Najlepiej opracować własny system: może to być długość ubrań, kolor, materiał itd.

Dodatkowa inwestycjaTakie rzeczy nie są niezbędne, ale pomagają uporządkować przedmioty codziennego użytku. Nietypowe wieszaki z wycięciami na apaszki lub haczykami na paski to świetnie rozwiązanie, ponieważ właśnie te przedmioty ciężko jest rozsądnie ułożyć np. w szufladzie. Dodatkowe wkłady do szuflad poradzą sobie z bałaganem w skarpetkach i bieliźnie. Ale uwaga: nie wieszaj ubrań z wełny bo się rozciągają. I nie trzymaj ciuchów w workach z pralni, ponieważ nie przepuszczają powietrza, a takie materiały jak wełna czy jedwab muszą „oddychać”.
Data publikacji: 12.10.2012

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych jest wiel...

Zobacz również